Reede, 26. august • Viljandi Rütmifestival

21:00 Janek Gwizdala
Janek Gwizdala on Londonis sündinud ja hetkel Ameerika Ühendriikides elav basskitarrist ja produtsent. Ta on kõrgelt hinnatud muusik ja õppejõud rahvusvahelisel areenil üle kahekümne aasta, sealhulgas on salvestanud, andnud kontserte selliste maailma tippu kuuluvate muusikutega nagu Randy Brecker, Mike Stern, Carlos Santana, John Mayer, Pat Metheny, Billy Cobham, ja nimistu võiks veel pikalt jätkuda.

Bändiliidrina on Janek välja andnud 12 albumit ja 13 kriitikute poolt tunnustatud õpikut, mille sisuks on peamiselt basskitarri helikeel, tehnika ja erinevad mänguvõtted.
Janek Gwizdala ja tema trio esitleb Viljandi Rütmifestivalil Euroopa tuuri raames oma verivärsket albumit.

https://janekgwizdala.com/ 

19:00 Peedu Kass Momentum
Aasta Jazzansambel 2017 tiitli võitnud Peedu Kass Momentum on Eesti jazztrio, keda sageli kohtab mängimast väljaspool kodumaad. Trio on kokku kutsunud kontrabassist Peedu Kass ning ansamblis loovad temaga jazzimaagiat pianist Kristjan Randalu ja värske liige, trummar Kaspars Kurdeko. Momentum mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja pakatab rütmilisest intensiivsusest. Lood pärinevad eelkõige Peedu ja Kristjani sulest. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi. 

Esimeste eestlastena valiti ansambel esinema maailma suurima jazzmuusika eksportmessi Jazzahead 2015 ametliku programmi. Bändi esimene album ilmus 2016. aastal ja seejärel eraldi Jaapanis 2017. aastal. Nad on esinenud olulisematel jazzifestivalidel Euroopas nagu London Jazz Festival, Jazz Jantar Poolas, JazzyColors Prantsusmaal ning mitmetes riikides nagu Kanadas, Austraalias, Jaapanis, Belgias, Kreekas, Luksemburgis, Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis ja Venemaal. 

 www.peedukass.com

NB! Festivali passi ja reedese päevapileti omanikele on Haigla peo sissepääs tasuta! 

Loe veel
Eelmüük on lõppenud
Jaga teistega: