The Baylor Project (USA) • Jazzkaar 2023

L 29.04.2023 | 18:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)
The Baylor Project on hetkel üks aktuaalsemaid jazzikooslusi ning 5 Grammy nominent. Silmapaistvad live-esinemised on neile toonud publiku seisvad ovatsioonid kogu maailmas. Olenemata sellest, kas nad esinevad maailmatasemel festivalil tuhandetele kontserdikülastajatele või väikesele tähelepanelikule publikule koduses jazziklubis. Tervitame neid nüüd esmakordselt Eestis!

Mees ja naine. Abikaasad. Marcus ja Jean Baylor. Nende duo põhineb armastusel, perekonnal, usul, kultuuril ja kogukonnal. Kaasade imeline koostöö sünnib jazzi südamest ja hingemaailmast. Oma esinemistel võluvad nad publikut laitmatu musikaalsuse, hinnatud kaasmuusikute ja stiilipuhta lavalise imagoga. Nii Marcus kui Jean on üles kasvanud pastorite lastena ning nende muusika juured on kirikumuusikas, kus kohtuvad jazz, gospel, bluus ja soul.

Baylorite debüütalbum 2018. aastal ilmunud „The Journey“ (Be A Light) pälvis kaks Grammy nominatsiooni parima jazzvokaalialbumi ja parima traditsioonilise r’n’b esituse kategoorias. Aastal 2020, mis oli lähiajaloo üks keerulisemaid, andis The Baylors välja singli „Sit On Down“, mis sai kolmanda Grammy nominatsiooni parima traditsioonilise r’n’b esituse kategoorias, kinnitades ansambli vaieldamatut kõrgtaset. Nende 2021. aastal ilmunud teine ​​täispikk album „Generations“ tõi Bayloritele neljanda Grammy nominatsiooni parima jazzvokaalalbumi kategoorias. „Generations” pälvis JazzWeeki raadiote edetabelis parima jazzvokaalalbumi tiitli, ning lugu „We Swing (The Cypher)” valiti NPR Musicu 2021. aasta 100 parima loo hulka. 2022. aasta septembris ilmus koosluse viimatine album „The Evening Live at Apparatus“, mis on saanud palju positiivset vastukaja nii kuulajate kui kriitikute seas ning pälvis ka 2023. aasta Grammy nominatsiooni parima jazzvokaali albumi kategoorias. Lisaks kandideerib Marcus trummarina parima improviseeritud jazz-soolo Grammyle. 

Jean, „Jersey Girl“, tutvus põhjalikumalt jazziga Temple'i ülikooli vokaalmuusika erialal, teda inspireerisid artistid nagu Carmen McCrae, Jimmy Scott ja Shirley Horn. Jean osales duos Zhane, mille album pälvis plaatinaplaadi staatuse. Jeanist kujunes peagi helilooja, arranžeerija, produtsent ja bändijuht. Ta on esinenud külalisena kontsertidel ja salvestustel artistidega nagu Kenny Garrett, Marcus Miller, Buster Williams, Yellowjackets jt. Jeani kristallpuhas laul liigutab südameid, oma virtuoosse metsosopraniga ühendab ta värske lähenemise fraseerimisele nutika improvisatsiooniga, tema tõlgitsus on pälvinud lugematuid kiidusõnu.  

Marcust, kes on pärit St. Louisist, tuntakse laialdaselt kui legendaarse Grammy auhindu võitnud kvarteti Yellowjackets trummarit, kes andis oma panuse ansamblisse aastail 2000-2010. Õppinud The New School for Jazz and Contemporary Music’us hakkas ta esinema ja salvestama muusikat koos Cassandra Wilsoniga ja ning jätkas koostööd artistidega nagu Kenny Garrett, John Scofield jt. Marcus on praegu tuntud kui helilooja, arranžeerija, produtsent ja bändijuht. Interpreedina võlub ta loomuliku tunnetuse ja fantastiliste improvisatsioonidega.  

Marcuse ja Jeani dünaamilised kontserdid võivad kuulajaid nii pisarateni liigutada kui ka ülimalt rõõmustada ja jõuda taevalikesse kõrgustesse. Jean ja Marcus esitavad kontsertidel oma kompositsioone ja ka klassikalise jazzi armastatud lugude uusi seadeid. Nende muusikal on võime võluda igas eas kuulajaid – hingestatud, meloodiline, autentne, vaimne, elujõuline, nii on nende muusikat iseloomustanud mitmed kriitikud.   

Kuigi Jean ja Marcus on andekad loojad, arranžeerijad ja ansamblijuhid, kuuluvad koosseisu ka suurepärased muusikud, kes lisavad oma osa ansambli lopsakasse kõlapilti. 
 
koosseis:
Jean Baylor- vokaal
Marcus Baylor -trummid
Terry Brewer- klaver
Ameen Saleem -bass
Keith Loftis -(tenor/soprano sax)

 

Koduleht

Instagram

Facebook

Spotify

Ratastooliga ligipääsetavus: Jah
Loe veel
Täishind 35.-, soodushind 30.-*
Alates 01.04.2023 täishind 40.-, soodushind 35.-* 

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, Eesti Jazzliidu liikmele, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!

Seotud valikud

Hind:
30.90 € - 60.90 €
Hind sisaldab tehingutasu 0.90 €/pilet
Täishind 35.-, soodushind 30.-*
Alates 01.04.2023 täishind 40.-, soodushind 35.-* 

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, Eesti Jazzliidu liikmele, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Toetajapilet 60.- Sinu võimalus toetada festivali. Jazzkaar tänab!