Anne Erm 80: Estonian Voices • Sügisjazz 2023

T 12.09.2023 kell 18:00
 (Telliskivi 60a, Tallinn)

Sügisjazz 2023

Anne Erm 80: Estonian Voices

Teisipäev, 12. september 2023 kell 18.00 Fotografiska Tallinn

 

Jazzkaare süda ja hing Anne Erm tähistab sel värvikireval sügisel ümmargust tähtpäeva ning kutsub sel puhul jazzisõpru rõõmustama Eesti armastatuima vokaalansambli Estonian Voices

 

Estonian Voices sündis Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja Jazzkaare ühise ettevõtmisena. Selle kokkukutsuja ja hing Kadri Voorand meenutab: „2010. aasta kevadtalvel helistas mulle Anne Erm ja meie kohtumisel palus ta kokku panna a cappella ansambli, kelle sarnast tol hetkel Eestis polnud. Mõte intrigeeris mind koheselt, kuna segaansamblit olin kirglikult teinud ka keskkoolipäevil. Asusin seepeale kiiremas korras ansambli kõla ette kujutades otsima just neid hääli, kellest moodustuks unikaalse helipildiga kooslus. Esimesi näpunäiteid ja nippe jagas meile vokaalnsambli M-Pact kunstiline juht ja arranžeerija Britt Quentin.“

 

Juba oma esimesel esinemisel, 2010. aasta festivalil Jõulujazz võitis Estonian Voices kuulajate südamed. Sestpeale on kuuiku iga kontsert olnud väga oodatud – esinetud on Eestis, Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus, Hiinas, Inglismaal ja mitmel pool mujal. Estonian Voicese debüütalbum „Ole hea“ pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2015 Aasta Jazzalbumi tiitli. 2018. aasta sügisel ilmunud teine album „Taat läks lolliks“ pälvis samuti Aasta Jazzalbumi tiitli. Muusikasõbrad ootavad pikisilmi ansambli kolmandat albumit, kuid et ansambli liikmed on seotud ka teiste mainekate muusikakollektiividega või oma juhitud kooslustega, siis pole lihtne leida aega uute lugude loomiseks ja õppimiseks. Siiski on ansambli repertuaari lisandunud jazzist, popist, rahvamuusikast ja klassikalisest muusikast inspireeritud lugusid, nii originaalloomingut kui ka värvikaid kavereid.

 

Läbi aastate on Estonian Voices osalenud erinevates koostööprojektides, teiste hulgas on esinetud artistidega nagu Take 6, The New York Voices, Bobby McFerrin, Accent, NOËP, Estonian Dream Big Band, Lenna Kuurmaa, Ruja, Curly Strings, ERSO jt. 

 

Sügisjazzi avakontserdil kuuleb publik nii oma lemmiklugusid kui ka uut loomingut. „On põnev, kuidas meie ansambli helikeel on ajas kinnistunud ja oskused selle edasi kandmiseks täiustunud. Naudime iga esinemist täiega ja oleme tänulikud Anne Ermile, kelle vokaalansamblite kõlisevate harmooniate armastus viis Estonian Voicese sünnini. Palju õnne juubilarile!“ lisab Kadri. 

 

Koosseis:

Kadri Voorand – vokaal

Maria Väli – vokaal

Mirjam Dede – vokaal

Mikk Dede – vokaal

Rasmus Erismaa – vokaal

Aare Külama – vokaal

Koduleht

Facebook

Spotify
Instagram

Youtube

 


Loe veel
Pilet 30.-, sooduspilet 23.-  

Saalis on nii iste- kui seisukohad. Pilet ei taga istekohta. 

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Jälgi meidEelmüük on lõppenud
Pilet 30.-, sooduspilet 23.-  

Saalis on nii iste- kui seisukohad. Pilet ei taga istekohta. 

Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele, Eesti Jazzliidu liikmele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).