Floridante esitleb:

EUROOPA TIPPSOLISTID II. Tuuri Dede x Peter Spissky • EUROOPA TIPPSOLISTID I - IV

P 12.11.2023 kell 19:00
 (Niguliste 3, Tallinn)

Floridante läbi hooaja kestev neljast kontserdist koonev sari “Euroopa tippsolistid” toob kokku Eesti tippsolistid ja nende sõbrad-lavapartnerid Euroopast. Sarja teiseks kontserdiks novembris on metsosopran Tuuri Dede enda lavapartnerina külla kutsunud Eesti publikule juba mitmest suurporjektist tuttava Slovakkia päritolu ja Taanis resideeruva tippviiuldaja Peter Spissky, kes on tuntud kui mitmete Euroopa barokkorkestrite (sh Concerto Copenhagen) kontsertmeistrina. Tuuri ja Peter on koos esinenud juba arvukates projektides terves Euroopas. Muuhulgas esines Tuuri 2021. aastal Haapsalu vanamuusikafestivalil Peter Spissky orkestri Camerata Øresundi solistina.


Tuuri Dede - metsosopran
Peter Spissky, Terje Männi - barokkviiulid
Hanna Maria Semper - barokkvioola
Villu Vihermäe - barokktšello
Regina Udod - kontrabass
Paul Daniel - barokk-kitarr
Saale Fischer - klavessiin
Kavas: Telemann, Händel ja Purcell ning Ardo Ran Varrese uudisteose “Uudissõnu/Unarsõnu” esiettekanne. Teos valmib Floridante tellimusel projekti "Eesti miniatuurid" raames ning on kirjutatud ajaloolistele pillidele.

Ardo Ran Varres: "Barokkmuusika puhul räägitakse klassikalise retoorika ja loomuliku kõne olulisusest muusika loomisel ja ettekandmisel. Oma uudisteost planeerides tuli mulle meelde üks põnev raamat nimega “Uudis- ja unarsõnu” (T. Erelt, R. Kull, H.Meriste. Kirjastus “Valgus” 1985) See raamat sisaldab vanemaid, murdelise tüvega sõnu, mis on unarusse jäetud ja seega mõjuvad värskelt (hola, ihmjas, kaadama, luider, nugris, pihkama, suulas, tari, velbas), uuenduslikke sõnu, mis nüüd 38 aastat hiljem on tavapärased (andur, eend, eirama, haagis, helkur, jäide, kohuke, säilik, taidlema, ulme, veermik, üllitama) ning täiesti kummalisi ja veidraid uudissõnu (iibama, eetma, eluma, jallis, keetel, rõõnama, sürd, tõõbe, vasa).
Sarnasest loogikast lähtudes komponeerisin ka teose “Uudissõnu/Unarsõnu” kasutades komponentidena baroki elemente, nüüdismuusika võtteid ja unarusse jäänud runoviise."

Enne kontserdi algust on avatud Niguliste torni viiv klaaslift. 
Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 18:00

Jälgi meid



Eelmüük lõppenud