Improteater IMPEERIUM

Improteater IMPEERIUM "Shakespeare ehk improviseeritud värsskomöödia"

N 12.09.2024 kell 20:00
 (Ankru 10, Tallinn)

Improteater IMPEERIUM

SHAKESPEARE ehk improviseeritud värsskomöödia


Tegemist on ainulaadse improvisatsioonilise teatri formaadiga, kus lisaks improvisatsioonile ja näitlejate esitatud värsile on laval tunda Shakespeare`i hõngu ja tema teostele omaseid jooni, olgu selleks stereotüüpsed tegelased, teemad, esemed, laused, nimed, kohad jne. Laval ei pruugi näha küll Romeot ja Juliat, Hamletit ega ka isa vaimu, aga kõik suhtlevad värsis ja püüavad leida elu mõtet ehk oma õnne ning seda ikka läbi väikese huumori. Iga etendus võib olla või mitte olla Shakepeare'i talendi vääriline, kuid laval sündiv improvisatsioon sünnib ja sureb igal õhtul selleks, et panna publik kaasa elama ülevatele tunnetele ja teravmeelsetele lugudele."


12. SEPTEMBRIL laval Maarius Pärn, Mairi Tikerpalu, Tarvo Krall, Merilin Kirbits, muusik Madis Kreevan ja valgustaja Rene Topolev. 


Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendus on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu, midagi eelnevalt kokku leppimata – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid.


Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud. Improteatri truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Tarvo Krall, Maarika Mesipuu-Veebel, Mairi Tikerpalu, Erki Aule, Maarius Pärn, Rauno Kaibiainen, Kati Ong, muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgusmeister Mario Saarik. 


Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim!


Etendus:

12. septembril kell 20.00 Improteater IMPEERIUM teatrisaal, Põhjala tehas, Ankru 10, TallinnEtendus kestab 45min ja on ühes vaatuses. 

Piletid Piletikeskusest ja vabade kohtade olemasolul tund enne etenduse algust kohapealt.

Pilet eelmüügist 10€

Eelmüügi erisoodustus 5€ eriti varasele linnukesele (kogus piiratud)


Improteater IMPEERIUM – kujutluse võim!

improimpeerium.ee

Loe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 19:00


Hind:
5.90 € - 10.90 €