Eesti Jazzliit esitleb:

Jazzliit 20 ja Philly Joe’s LIVE | Kaisa Kuslapuu trio

R 12.04.2024 kell 20:00
 (Vabaduse väljak 10, Tallinn)

Kaisa Kuslapuu – klaver, vokaal

Meelis Pihlap – basskitarr, vokaal

Tõnis Kirsipu – löökpillid


Mida teha, kui armastad üle kõige klaveri mängimist? Loomulikult tuleb kokku panna klaveritrio! Koosseisu sünd tõukus 2022. aasta sügisel ilmunud Kaisa Kuslapuu soolo-EP “Heinast hobu” loomingulisest protsessist, mis lähenes klahvpillile minimalistlikust küljest, otsides kavalat, samas jazzilikku voolamist pärimusmuusika mängimisel. Võib olla peaks isegi ütlema pärimusmuusikaga mängimisel, kuna improvisatsioonilisus on Kaisa esimeseks keeleks. Koos löökpillide ja bassiga luuakse maailm, kust leiab nii tantsulisust kui tundelist loojutustamist. Kaisa Kuslapuu trio tegi debüüdi tänavusel Viljandi Pärimusmuusika festivalil põhiprogrammi osana. Kava keskendub põhiliselt Lõuna-Eesti pärimusmuusikale ja improvisatsioonile. See on ühest küljest tagasivaade Kaisa lapsepõlvele Võrus, teisalt soov jääda ausasse olevikku läbi muusika: võnkuv klaverikeel elab oma elu haamrilöögi ja vildisummutuse vahel, kus talle võib omistada pidulikkust, ootusärevust, muretust, nukrust, apaatiat, igatsust, südame suurimat rõõmu. Kava aluseks on arhiivisalvestised Vana-Võromaa küladest, sekka ka mõni rahvalaulutöötlus Lääne-Eestist ja saartelt.


• Kaisa Kuslapuu on mitmekülgne muusik ja looja, kelle käekirja ja mõttemaailma on mõjutanud nii klassikaline, jazz- kui pärimusmuusika. Ta lõpetas 2016. aastal Heino Elleri Muusikakooli klassikalise oreli erialal ja on praegu tegev ansamblites Lonitseera, 6hunesseq, Kaisa Kuslapuu trio ning LØYLY Orchestra. Lonitseera debüütalbum “Tapeet” pälvis 2023. aasta Eesti Muusikaauhinna autorilaulu kategoorias. Suur osa tema südamest kuulub pärimusmuusikale, mille sees ta on üles kasvanud ning viimastel aastatel on tema klaverimäng keerelnud ümber just ümber esivanemate pärandi. Kaisa klaverikõne liidab kokku traditsioonitundlikkuse ja jazziliku lähenemise pärimusmuusikale, mis on ühtaegu mänguline ja sügavalt introspektiivne. Kaisa Kuslapuu oli tänavu nomineeritud Etnokulbi auhinnale viies kategoorias. 


• Meelis Pihlap on laia haardega muusik, kelle huvid ulatuvad klassikalisest koorilaulust torupillini ja regilaulust mikserpuldini. Kaisa Kuslapuu trios mängib Pihlap basskitarri. Muusika on Pihlapi jaoks eestkätt miski, mida tehakse teiste inimestega koos. Kõige rohkem kõnetavad just need ideed ja hetked, mis tekivad teiste muusikutega proovisaalis põrgatades või laval improviseerides. Basskitarri mängustiili osas on olnud kujundavaks kaks üsna radikaalselt erinevat mõttemaailma. Neist esimest iseloomustab folklooriklubi Maatasa, kus kestab pikaaegne missioon otsida moodsa pilliga ürgseid juuri, mängides Lõuna-Eesti pärimusmuusikat ehedas võtmes. Teine on pärit nüüdisaegselt funk- ja popmaastikult, mille kirev rütmiline käekiri lausa sunnib muusikaga kaasa liikuma. 


• Tõnis Kirsipu on trummar ja perkussionist, kes on hetkel aktiivselt tegutsev ansamblites Angus, Lonitseera ja Kaisa Kuslapuu trio. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal, olles esimene diplomeeritud pärimusmuusika löökpillimängija Eestis. Tema mängustiil on tundlik ja dünaamiline ning seob tantsulise pärimusliku materjali põnevate maailmamuusika rütmidega. Kirsipu on varasemalt musitseerinud Estonian Folk Orchestra, Ukerdajad, Duo Malva & Kirsipu ja Odd Hugo koosseisudes ning salvestanud kokku 10 stuudioalbumit. Lisaks bänditegevustele on ta olnud muusik ning helilooja ka Musta Kasti, TÜVKA jt näite- ja tantsulavastustel, andnud hulgaliselt pärismusmuusika koolikontserte. Hetkel töötab ta löökpilliõpetajana Tabivere Huvikoolis ning Elva Huviala- ja Koolituskeskuses.

Loe veel

* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.Eelmüük lõppenud

* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.