LendTeater esitleb:

MARGUS TABORI MAMMA LOOD JA HIIU ELUVILOSOOHVIA

P 22.09.2024 kell 16:00
 (Pikk 73, Elva)

Margus Tabori jutustatud ja kuulsaks mängitud hiiukeelsed „Mamma lood“ on päriselust, peategelaseks Marguse vanaema Mamma. Lustakas lavastus on võitnud eestlaste südamed. Tabori hiiu-keelsed meenutused oma teravmeelse, kuid siira vanaema tegemistest ja ütlemistest ei ole klassikaline teatritükk, mis paberile kirja pandud ja siis pähe õpitud. Margus Tabori esitatud lugude valik sünnib improviseerides ja on kohati nagu dialoog publikuga. Näitleja usub, et lood toovad vaatajatele meelde ka nende endi vanavanemad.


"See on kummardus sellele põlvkonnale, kes mind kasvatasid, kus me kasvasime. Selleks ei pea olema tingimata hiidlane, ei pea kasvama Hiiumaa Mamma juures. Nendel inimestel, kes käivad vaatamas ja kuulamas neid lugusid, neil tekib lihtsalt see paralleel, assotsiatsioon," on Margus Tabor öelnud. Kõigil on olnud oma mamma, kelle Tabori pildikesed ja lood silme ette toovad.


Inimestelt ainult kiidusõnu saanud etenduse kohta oleks Mamma ise Tabori sõnul öelnud selgelt, et seal küll midagi vaadata pole!
„Mamma oleks öelnud, et seisad siin hoovi taga, no mis asja on siin vaadata! Mis asja on siin rääkida! Üks va tola inimene, 62 aastat vana, räägib vanast naisest! Keda selline asi huvitab,“ naeris Tabor. 


"Vaata, hiiu keeles on siuke termin nagu tere umigust! Aga seda ei kasuta keegi, sest tere asemel öeldakse Hiiumaal: ui-ui-ui ma olen täna niiii haige!"

Loe veel

Hilinejad saali ei pääse ja piletiraha ei tagastata.


Ürituse ajakava/line-up

Avatud kohvik.

Etendus on ilma vaheajata.

Uksed avatakse kell 15:00
Elva LendTeatri lava
Kell 16:00 Margus Tabor

Jälgi meid


Eelmüük algab
01.08.2024 20:00

Hilinejad saali ei pääse ja piletiraha ei tagastata.