Meistrid laval. Virgo Veldi (saksofon)

K 27.03.2024 kell 19:00

Kontserdisari „Meistrid laval”

Virgo Veldi (saksofon)

Kaastegevad Iris Oja (metsosopran), Hans Christian Aavik (viiul), Theodor Sink (tšello), Kai Ratassepp (klaver), Johan Randvere (klaver)


Kavas:

Franz Schubert. „Arpeggione-sonaat“ D 821

René Eespere. Flatus gratus

Liisa Hirsch. Uudisteose esiettekanne

Alfred Desenclos. „Prelüüd, kadents ja finaal“ (1956)Virgo Veldi on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1988, õp Villu Veski,  prof Olavi Kasemaa) ja Tallinna Konservatooriumi (1993, prof O. Kasemaa). Magistrikraadi  omandas ta Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2004) kus oli õpetajaks prof Pekka Savijoki.  Veldi on saavutanud III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil  Tallinnas (1990) ning võitnud I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil „Con Brio“ (1996).

Ta on töötanud saksofoniõpetajana G. Otsa nim Muusikakoolis ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on Veldi EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent). Veldi on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides, esinenud  saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Virgo Veldi on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu  A. Rjabov, N. Aleksejev, T. Kaljuste, R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. Mitmed Eesti heliloojad nagu näiteks Tõnu Kõrvits, Galina Grigorjeva, Toivo Tulev, Pärt Uusberg, Ü. Krigul, R. Rannap  on kirjutanud teoseid just Virgo Veldile. 

Veldi on andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema  ansamblipartneriteks on olnud I. Ilja, R. Taal, M. Mikalai, Kai Ratasepp, U. Krigul, I. Maidre, P. Paemurru, H. Mätlik, J. Ots, Johan Randvere jpt. Samuti on ta andunud popmuusika kontserte  koos selliste artistidega nagu Anne Veski, Ivo Linna, Dave Benton, Koit Toome, Tanel Padar jpt ja olnud kuni aastani 2020 saksofonimängija ansamblis 2QS. Aastatel 1999-2014 oli ta saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht.Meistrid laval” on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.


Loe veel

PILET 15 €
(üli)õpilased ja pensionärid tasuta
Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Piletikeskusest! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!


Jälgi meid


Eelmüük lõppenud

PILET 15 €
(üli)õpilased ja pensionärid tasuta
Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Piletikeskusest! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!