Loovüksus esitleb:

Variatsioonid ilu teemale • Mustjala festival 2023

K 05.07.2023 kell 19:00
 (Tallinna 8, Kuressaare)

K 5. juuli kell 19 Kuressaare kultuurikeskus

VARIATSIOONID ILU TEEMALE

Irina Zahharenkova – klaver
Kava:
Johann Sebastian Bach / Johannes Brahms – Chaconne
Edvard Grieg – Süit Holbergi aegadest op 40
Sergei Rahmaninov – 18. variatsioon Rapsoodiast Paganini teemale op 43
Ferenz Liszt / Niccolo Paganini -  Etüüdid gis-moll nr 3 "La Campanella" ja nr 6 a-moll „Teema variatsioonidega“

Kui teile meeldib klaverimuusika, seda kontserti ei tohiks kindlasti vahele jätta. Aga kui klaverimuusika ei ole teile senini huvi pakkunud või on koguni vastumeelne, siis see õhtu võib muuta teie arvamust pianistidesse. Kava on koostatud läbi aegade suurimate viiulivirtuooside loodud teostest, mis inspireerisid klaverikorüfeesid (Brahms, Grieg, Rhmaninov, Liszt) seadma keelpillimuusikat klaverile või nendest ajendatuna looma uusi teoseid.  

Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Zahharenkova õpps klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Ta annab sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.
Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras, Brasiilias, Šveitsis, Hispaanias ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt. Ta on Eesti Kultuurkapitali 2020. aastapreemia laureaat.

Loe veel

Jälgi meid


Eelmüük on lõppenud