Viimsi Artium esitleb:

23.09 PÄEVAPASS • II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting

L 23.09.2023 kell 20:00
 (Randvere tee 20, Lubja)

21.-24. septembrini toimuv II Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting toob Viimsi Artiumisse kokku nii rahvusvaheliselt tunnustatud jazzartistid kui ka Eesti parimad jazzmuusikud, luues unustamatu muusikalise elamuse kõigile muusikasõpradele. Neli päeva vältava festivali jooksul on oodata mitmeid elavaid kontserte, jazzireivi ning loodusest inspireeritud jazzirännakut Naissaarele.


Festivali kolmandal päeval astub Artiumi blackbox-saalis üles eesti tippmuusikutest koosnev Tanel Ruben Quintet, et esitleda oma värskeltvalminud plaati "Every Moment Every Day". Päeva võtab kokku Norra jazzpianist, helilooja ja professor Jan Gunnar Hoff soolokontserdiga Artiumi suures saalis, digitaalse virmaliste lasershow saatel.


Tanel Ruben Quintet (Eesti)

Ansambel sai kokku esmakordselt 2006. aasta sügisel Eesti Rahvusringhäälingu 2. stuudios kui salvestati pala nimega “New Start”. Kollektiivi repertuaar on Tanel Rubeni ja Kadri Voorandi ühislooming. Tänaseks on esinetud suuremates Eestimaa linnades ja samuti piiri taga: Soomes, Venemaal, Valgevenes, Belgias, Prantsusmaal. Valminud on eelnevalt kaks CD plaati “Kogutud rikkus” ja “Nõiutud veerandtunnid”. Tänaseks on valminud täiesti uus kava nimega “Every Moment Every Day”2008. aastal omistati Tanel Rubenile Elioni Jazzi Auhind. Raivo Tafenaule, Kristjan Randalule, Taavo Remmelile ja Kadri Voorandile omistati samad auhinnad järgnevatel aastatel.


Jan Gunnar Hoff (Norra)

Ekspressiivsete voolavate meloodiate ja mitmekülgsuse poolest tuntud meisterpianist Jan Gunnar Hoff on tänapäeval Norra üks silmapaistvamaid ja hinnatumaid jazzartiste. Jazz-fusion pianisti, elektrooniliste klahvpillide mängija, helilooja, arranžeerija ja pedagoogina palju erinevaid rolle kandev muusik jätab nüansirikka jälje igasse oma kaasaegsesse sulandumisse ja improvisatsiooni, alates soololoomingust kuni erinevate koostööprojektideni.  


Helilooja, muusiku ja kaasprodutsendina on Jan Gunnar Hoff välja andnud 23 albumit. Ta on komponeerinud 250 teost erinevatele seadetele, nende hulgas Edvardi auhinnaga pärjatud Jazz Mass Meditatus (2004).  


Jan Gunnar Hoff on mänginud ja teinud koostööd rahvusvaheliselt tuntud artistidega nagu Alex Acuña, Mike Stern, Pat Metheny, Maria Joao, Gary Novak, Gary Husband, Per Mathisen, Kenwood Dennard, Mathias Eick, Tore Brunborg, Lars Danielsson, Cæcilie Norby, Fathy Salama, Martin France, Anders Jormin, Marilyn Mazur, Arve Henriksen ja paljud teised. 


Hoff pälvis 2013. aastal Buddy auhinna, mis on kõrgeim tunnustus Norra jazzis ning ta on Steinway & Sons artist. Ta on mänginud kontserte sellistes linnades nagu Tokyo, New York, London, Istanbul, Los AngelesLoe veel

Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 19:30
Blackbox
Kell 20:00 Tanel Ruben Quintet
Suur saal
Kell 22:00 Jan Gunnar Hoff

Jälgi meid


Eelmüük on lõppenud