Kammerkontsert "ARMASTUSKIRJAD" Hellenurme veskihäärberis
13. augustil avaneb unikaalne võimalus nautida kaunist romantismiajastu muusikat Hellenurme vesiveski taluhäärberis, kuhu kevadel jõudis imelise kõlaga prantsuse tiibklaver Gaveau.
Muusikasse valatud armastuskirju esitavad suurepärased muusikud - pianist MARJU RIISIKAMP ja metsosopran JANE TIIK.
KAVAS: Brahms, Schumann, Fauré, Saar jt.
Kohtade arv piiratud. Piletid on vaid eelmüügis.
Lisainfo: www.veskimuuseum.ee, tel. 52 05142.
Veski taluhäärber on ehitatud 1932. a. veskiomanike vanavanavanemate poolt ja renoveeritud kolhoosikontorist järkjärgult veskipere koduks praeguse Eesti Vabariigi ajal.
MARJU RIISIKAMP on pianisti, klavessinisti ja organisti haridusega interpreet. Ta on õppinud Eestis, Itaalias ja Saksamaal ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel meistrikursustel. Põhilisteks juhendajateks on talle olnud Christopher Stembridge, Marieke Spaans ja Edoardo Maria Bellotti.
MR eelistus kuulub ajaloolisele klahvpillimuusikale, hõlmates renessansi ja barokiajastu helindeid. Ta on seda ala ka õpetanud EMTAs aastatel 1996-2003. MR oli üks esimesi, kes 90-ndate alguses algatas klavessiiniõppe lastele VHK Hariduskolleegiumis.
MR on välja andnud kaks CD plaati itaalia ja inglise 17. sajandi muusikaga (soolo-orelile CD Organ music from England and Italy, 2007 ning koostöös laulja A.-Liis Polli ja gambamängija T.Jõesaarega CD Espressione, 2000). MR orelirepertuaar on lai, ulatudes 15. sajandi helinditest kuni kaasaja muusikani välja.
MR on tegev nii solisti kui kammeransamblistina, samuti muusikapublitsisti-ja tõlkijana. Oreli- või klavessiini soolokavaga on MR esinenud Põhjamaades, Venemaal ja Balti riikides, Luxemburgis, Taanis, Rootsis, Soomes, Norras, Inglismaal, Saksamaal, Austrias, Tšehhis, Itaalias, Prantsusmaal ja Šveitsis.
MR on magistrikraadiga interpreet (2000, klavessiini eriala) ning edukalt sooritanud neli Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuri loomingulise haru interpreedi eksamit ning muusikadoktori kraadist on puudu veel eelolev kirjaliku uurimustöö kaitsmine.
JANE TIIK on mitmekülgse kogemusega vanamuusika, klassikalise laulu ja kaasaegse muusika interpreet.
Õppinud laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Gnessinite nim. Venemaa Muusikaakadeemias ja Karlsruhe Riiklikus Muusikaülikoolis, on ta täiendavalt süvenenud vokaalmetoodikasse Baseli Muusikaülikoolis; lisaks osalenud nt. Francoix Leroux`, Elena Obrastsova, Larissa Ghergjeva, Karen Brunsseni ja Ioana Bentoiu meistrikursustel.
Lauljatööle Eesti Filharmoonia Kammerkooris ning ooperirollidele „Vanemuises“ ja mujal andsid suunda dirigendid Peeter Lilje, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Mihkel Kütson, Lauri Sirp, Paavo Järvi.
Jane Tiik on andnud soolokontserte Tallinnas , Moskvas, Berliinis, Baselis; 2018 aastal valmis koos Baseli Muusikaülikooli professori Jan Schultszi ja sopran Gunta Smirnovaga eesti, läti ja leedu kunstlaulu kolme perioodi tutvustav kava Via Baltica, märkimaks Eesti, Läti ja Leedu Vabariikide 100.-dat sünnipäeva.
JT on teinud koostööd ja andnud välja plaate erinevate orkestrite ja kooridega ( vanamuusika orkester Freiburgi Barokkorkester, Zürcher Sing-Akademie, Baseli Madrigalistid jne).`
Jane Tiik on olnud kantorite kursuse juhendaja Solothurni kantonis ja kümme aastat soololaulu õpetaja ameerika keskkoolis Black Forest Academy, mitmed tema õpilased on jätkanud muusikaõpinguid USA ülikoolides.
Allikas: interpreet.ee/jane-tiik