Jazzliit ja Philly Joe’s LIVE

INGRA

R 22.09.2023 kell 20:00
 (Vabaduse väljak 10, Tallinn)

𝐈𝐧𝐠𝐫𝐢𝐝 𝐑𝐚𝐛𝐢 – 𝐯𝐨𝐤𝐚𝐚𝐥, 𝐤𝐥𝐚𝐡𝐯𝐩𝐢𝐥𝐥 
𝐊𝐚𝐫𝐥 𝐌𝐚𝐝𝐢𝐬 𝐏𝐞𝐧𝐧𝐚𝐫 – 𝐤𝐢𝐭𝐚𝐫𝐫 
𝐌𝐚𝐭𝐡𝐞𝐢 𝐅𝐥𝐨𝐫𝐞𝐚 – 𝐤𝐥𝐚𝐡𝐯𝐩𝐢𝐥𝐥 
𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐑𝐞𝐛𝐚𝐧𝐞 – 𝐛𝐚𝐬𝐬 
𝐑𝐚𝐦𝐮𝐞𝐥 𝐓𝐚𝐟𝐞𝐧𝐚𝐮 – 𝐭𝐫𝐮𝐦𝐦𝐢𝐝


INGRA on Ingrid Rabi värskeim projekt, mis viljeleb indie-pop-jazz muusikat. Ansambli lugusid hakkas koosseisu vokalist Ingrid Rabi looma möödunud suvel ning juba 2022. aasta sügisel salvestati Peeter Salmela stuudios INGRA esimese EP "Crawling Up A Hill", mis ilmus 2023. aasta jaanuaris. Koos Ingridiga musitseerivad ansamblis andekad jazzmuusikud – Johannes Laas, Mathei Florea, Robert Rebane ning Ramuel Tafenau.


• Ingrid Rabi on vokalist, Iaulukirjutaja ning arranžeerija, kes lõpetanud Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika laulu erialal (2016), Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rütmimuusika laulu erialal (2021), täiendanud end Jazeps Vitolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias (2020-2021) ning lõpetab sel kooliaastal (2023) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistiõppe jazzlaulmise erialal. Ingrid on välja andnud kolm helikandjat - debüütalbum "Olemine (2021), EP "Circle of Love" (2022) ning artistinime INGRA alt EP "Crawling Up a Hill" (2023). Ta tegutseb erinevates omaloomingulistes koosseisudes ning möödunud sügis-talvel kirjutas ning salvestas ta esmakordselt muusika ka lühifilmile "Üle piiri".


• Mathei Florea on pianist, kes tegutseb mitmetes kooseisudes Eestis ja Saksamaal. Tema haridustee algas klassikalisest klaverist Tallinna Muusikakeskkoolis, kuid huvi jazzklaveri vastu viis teda õppima ka Otsakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, aastakeseks Rootsi, kuniks muusikaalase kõrghariduse vormistas ta lõplikult Berliini Jazz Instituudis. Täna jagab ta oma muusikukarjääri Berliini ja Eesti vahel, olles osaks mitmetes erinäolistes koosseisudes nii popis kui jazzis.


• Johannes Laas on muusik ja helilooja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Heino Elleri Muusikakooli. Lisaks oma kvintetilemusitseerib ta armastatud eesti artistidega nagu Rita Ray ja ANETT. Aastal 2019 pälvis Johannes Tiit Pauluse noore kitarrimängija preemia.


• Robert Rebane on multiinstrumentalist, kes on alates 2019. aastast, pärast jazzmuusika õpingute lõpetamist Amsterdami Konservatooriumis, ennast igat võimalikku pidi eesti jazzmuusika maastikuga sidunud. Teda kohtab laval nii nooremate kui ka vanemate tunnustatud jazzmuusikutega, kelle hulka kuuluvad näiteks: Tobias Tammearu, Jana Kütt, Karl Madis Pennar, Martin Petermann, Paul Daniel, Jaan Pehk, Ingrid Rabi, Ramuel Tafenau, Anna Regina Kalk, Marianne Leibur, Bianca Rantala, Ivi Rausi, Ahto Abner jt. Robert on peamiselt laval basskitarriga, kuid tema loomingut esitavas koosseisus Pillikud ta ka laulab, mängib akordionit ja akustilist kitarri. Viimase aasta jooksul on ta aga teinud koostööd näitlejate Karmo Nigula, Ott Raidmetsa ja Kaspar Velbergiga muusikalises lavastuses „Amor Trio” hoopis kontrabassil. Viimase kolme kodumaal tagasi oldud aasta jooksul on ta olnud nii muusiku, arranžeerijana kui ka heliloojana seotud üle kümne erineva albumi valmimisega. Eesti jazziarhiivi jäädvustamisel on ta seotud nii heli- kui ka videorežissöörina, olles teinud kümneid ülekandeid ja salvestusi nii Philly Joe’s TV videomeeskonnas kui ka aidanud salvestada kontserte ja muusikavideoid vabakutselisena. 


• Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Paul Daniel, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Tallinna Kammerorkester, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland, Birgit Sarrap ja teised. Ramuel peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchezi tipptehnilist trummimängu.

Kontsert algab kell 20, uksed avatud alates 19. Kohti saab reserveerida Facebookis saates sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.

Piletid müügil eelmüügis Piletikeskuses ning kohapeal. 

Eelmüügist täispilet 15€, sooduspilet 8€
Kohapeal täispilet 18€, sooduspilet 10€


* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.


Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital

Loe veel

Kohapeal täispilet 18€, sooduspilet 10€


* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.


Ürituse ajakava/line-up

Uksed avatakse kell 19:00

Jälgi meid


Eelmüük on lõppenud

Kohapeal täispilet 18€, sooduspilet 10€


* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.