MIHHAIL LABKOVSKY / МИХАИЛ ЛАБКОВСКИЙ / Narva-Jõesuu

Sat, Apr 12, 2025 at 06:00 PM
 (L. Koidula tänav 19d, Narva-Jõesuu)

Tuntud psühholoog Mihhail Labkovski peab Narva-Jõesuus loengut 12. aprillil Noorus SPA hotelli konverentsikeskuses.

“Põhjendamatud ootused. Hirmud, ärevus ja süütunne"

 

 Kõik saab alguse juba ema kõhust: vanemad ootavad tüdrukut, aga sünnib hoopis poiss või vastupidi. Laps on alles sündinud, ja tema juba valmistas enda vanematele pettumuse. Kas seda juhtub? Juhtub.

 

Laps kasvab suureks ja temalt oodatakse et temast saaks sportlane, imelaps, piltilus (vajalikku alla joonida). Aga jällegi ei pruugi tema

täita nende ootused ja temast ei saagi kunagi ema ja isa uhkust.

 

Kuid see teadmine, et sina valmistad kogu aeg teistele pettumust, on nii valus ... Ja selline inimene hakkab maailmale tõestama, et tema on hea, et tema on midagi väärt. Tõestama ahastuses nii, et aort on rebenemas. Ja paralleelselt kasvab temas ärevus, hirm jääda valesti mõistetuks ja tunnustamata. Hirm, et tema ei suudagi miskit ära tõestada.

 

Inimene hakkab maske vahetama, teesklema kõike taludes. Sellised inimesed lähevad õppima sinna, kuhu on lihtsam sisse saada, mitte sellesse instituuti, mida tegelikult oleks soov ära lõpetada. Nemad taluvad tööd, mida tegelikult vihkavad, ekstsentrilist või agressiivset ülemust ja kesist palka.

 

Nemad lähevad mehele või abielluvad mitte armastusest, vaid selle pärast, et "see on vajalik", "on aeg" ja hirmus tunne, et ei kohtagi kedagi teist. Nemad elavad abielus pideva tundega, et nemad väärivad rohkemat, kuid lepivad siiski sellega, mis nendel on. Selleks et paarisuhteid parandada (ja see koosneb esialgu teineteisele mittesobivatest poolikutest!), saadakse laps. Kuid loomulikult ei lahenda tema mingeid probleeme, vaid ainult muutub täiendavaks ärritavaks faktoriks.

 

Arusaam, et kõik planeeritud laguneb koost, ning sugulaste ja sõprade pidev kriitika viivad lõputu süütundeni. Sina lased käed alla. Ja tahaks seda, et raskused - oppa! – korraga laheneksid. Või et keegi lahendaks kõik probleemid ära. Ja selle maagilise hetke lähemale toomiseks, abielluvad sellised inimesed, parandavad lõputult oma välimust. Kuid see on tee eikuhugi. Ja suhted tekivad defektsed ning välimus endiselt pole veel kaugeltki ideaalne.

 

Nii et äkki lõpetaks õnne otsimine väljaspoolt? Lõpetaks leppimise sellega, talumise, kohanemise, kartmise kaotada kujuteldavat mugavust? Lõpetaks ebaõnnestunud abielu päästmine lootuses, et “kui selle välja talud, siis armud ära”?

 

 

Võib-olla oleks aeg õppida iseseisvalt lahendama probleeme – ilma käteväänamise, ilma mingi hüsteerikata ja peaga seinu löömiseta?

 

Kas tõesti ei tahaks lakata pidevalt kellelegi midagi tõestamast? Või ehk lõpetaks hoopis nurgas istumine ja kõiges maailma süüdistamine? Võib-olla oleks aeg tunnistada oma probleeme, hirmu, ebakindlust? Võib-olla lõpetaks elu hilisemaks lükkamine kartuses, et miski ei õnnestu? Nõustumise  poolmeetmetega, leppides ja taludes hirmu kartuses, et riskides võib kaotada kõik ja üleüldse – „peamine et miskit ei juhtuks"? Kas tõesti siis ei tahaks teisiti, vabalt, lihtsalt ja õnnelikult?


Kuidas seda teha, sellest meie räägimegi avalikul konsulatsioonil 12. aprillil kell 18:00 Noorus SPA konverentsikeskuses.


******************************************************************


12 апреля в Нарва - Йысуу в Noorus SPA konverentsikeskuses состоится встреча с популярным психологом МИХАИЛОМ ЛАБКОВСКИМ.

"Неоправданные ожидания. Страхи, тревожность и чувство вины"

 

Всё начинается ещё с маминого живота: родители ждут девочку, а рождается мальчик, и наоборот. Малыш ещё только появился на свет, а уже разочаровал родителей. Бывает такое? Бывает.


Ребёнок растёт, и от него ждут, что он непременно станет спортсменом, вундеркиндом, красавцем (нужное подчеркнуть), а он опять же может не оправдать ожиданий и так и не стать папиной и маминой гордостью.


Но ведь знать, что ты то и дело разочаровываешь других, – это так больно
… И такой человек начинает доказывать миру, что он хорош, что он чего-то да стоит. С надрывом доказывать, на разрыв аорты. И параллельно в нём растёт тревожность, страх быть не понятым и не признанным, страх, что доказать так и не удастся.


Но ведь знать, что ты то и дело разочаровываешь других, – это так больно… И такой человек начинает доказывать миру, что он хорош, что он чего-то да стоит. С надрывом доказывать, на разрыв аорты. И параллельно в нём растёт тревожность, страх быть не понятым и не признанным, страх, что доказать так и не удастся.


Человек начинает менять маски, притворяться, терпеть. Такие люди идут учиться туда, куда проще поступить, а не в тот институт, который действительно хотелось бы закончить. Терпят ненавистную работу, взбалмошного или агрессивного начальника, мизерную зарплату.


Выходят замуж или женятся не по любви, а потому что «надо», «пора» и страшно никого другого не встретить.

Живут в браке с постоянным ощущением, что заслуживают большего, но мирятся с тем, что есть. Чтобы наладить отношения в паре (а она изначально состоит из неподходящих друг другу половинок!), заводят ребёнка, но он, конечно, никаких проблем не решает, а лишь становится дополнительным раздражителем. Осознание, что всё задуманное рушится, критика со стороны близких и друзей приводит к бесконечному чувству вины. Руки опускаются.


И хочется, чтобы трудности – оп! и разрулились. Сами. Или чтобы кто-то решил все проблемы. И чтобы приблизить этот волшебный момент, такие люди выходят замуж, бесконечно улучшают свою внешность. Но это путь в никуда. И отношения складываются ущербные, и внешность по-прежнему далека от идеальной.


Так может, хватит искать счастье вовне? Хватит мириться, терпеть, приспосабливаться, боясь потерять мнимый комфорт? Хватит спасать неудачный брак в надежде, что «стерпится – слюбится»?


Может,пора научиться решать проблемы самостоятельно – без заламывания рук, истерик и пробивания стен головой?
Неужели не хочется перестать постоянно кому-то что-то доказывать или, напротив, сидеть в углу и винить во всём белый свет? Может, пора уже признать свои проблемы, свой страх, свою неуверенность?


Может, хватит откладывать жизнь на потом из опасения, что что-то не получится? Соглашаться на полумеры, смиряться и терпеть из боязни, что, рискнув, можно всё потерять и вообще – «как бы чего не вышло»?

Неужели не хочется по-другому – свободно, легко и счастливо?


О том, как это сделать, мы и поговорим на публичной консультации 

Read more
  • Kehtiv pilet peab olema igal külastajal.
  • Hilinejaid saali ei lubata.
  • Pildistamine/filmimine ei ole lubatud.
  • Uksed avatakse 1 tund enne ürituse algust.
  • Etenduse kestus 1 tund ja 30 minutit
  • Ürituse keel - vene keel
  • Ostetud pileteid ringi ei vahetata. 

Event timeline/line-up

Uksed avatakse: 17.00
Ürituse algus: 18.00
Ürituse lõpp: 19.30


Sold out
  • Kehtiv pilet peab olema igal külastajal.
  • Hilinejaid saali ei lubata.
  • Pildistamine/filmimine ei ole lubatud.
  • Uksed avatakse 1 tund enne ürituse algust.
  • Etenduse kestus 1 tund ja 30 minutit
  • Ürituse keel - vene keel
  • Ostetud pileteid ringi ei vahetata.