Viimsi Artium esitleb:

Näitus "Maast linnaks" Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis

01.06 - 24.07.2023
 (Randvere tee 20, Lubja)

Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis avatakse 1. juunil ehitusjäätmete väärindamise teemaline näitus “Maast linnaks”.


Materjali- ja disainistuudio kuidas.works näitus “Maast linnaks” vaatleb ehitusjäätmete väärindamist ringseks ehitusmaterjaliks. Näitusesaali jõuab 12 tonni pinnase- ning ehitusjääke.


Ettevõtmise huviorbiidis on alternatiivsete ehituslahenduste arendamine ajal, mil ehitusmaterjalide tootmisega seotud süsinikuheited moodustavad 13% kogu maailma CO2 jalajäljest.


"Olukorra parandamiseks tuleb vähendada enimkasutatavate ja taastumatute materjalide tootmiskoguseid ning otsida samaaegselt uusi, ringselt kasutatavaid lahendusi", ütleb stuudio kuidas.works kaasasutaja ja Eesti Arhitektuurikeskuse juht Hannes Praks.


"Liiva ja kruusa varud maailmas on piiratud, asjatu on neid kulutada, kui on olemas ka alternatiive. Kandilise struktuuriga purustatud betoonigraanul sobib saviehituse lahendustesse ehitustehniliselt pareminigi kui tavakruus", kirjeldab taaskasutatud ehitusmaterjali kogemust ettevõtte UKU Pure Earth juht ja asutaja Marko Kikas.


👉 Näituseprojekti “Maast linnaks” autorid on Andrea Tamm, Hannes Praks, Henri Papson ning Maria Helena Luiga.


Materjaliarenduses on stuudio partneriks UKU Pure Earth, kellega koostöös on välja töötatud asukohaspetsiifiline ehitus- ja viimistlusmaterjalide sari, millesse kuulub savivärv, savikrohv, toortellis ja tampsavi segu.


Arendusprojekti on panustanud Tartu Ülikooli geoloogia osakond, Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituut, ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus Eestimaaehitus, Kalev Ramjalg, Tiit Roots, Peri AS, Floorin AS ja Viimsi Artium. Suur tänu: Rosa Shepherd, Benedikt Rittger, Aimur Takk, Jaan ja Mari Škerin, Sven Samyn, Mikk Luht, Marko Kikkas, Helari Sirelpuu, Malvo Tominga.


Uurimis- ja arendustöö tulemusi presenteerib stuudio kuidas.works Viimsi Artiumi Kaasaegse kunsti galeriis 1. juunist kuni 24. juulini.


Lisainfo: https://viimsiartium.ee/uritused/maast-linnaks/

Read more

Event timeline/line-up

Näitus avatud 1.06-24.07.2023Follow us


Sale has ended