Õdus õhtu muusika ja lugudega Ukraina Kultuurikeskuses

Jutuvestmisfestival ÖÖBIKUÖÖD
L 21.05.2022 | 18:00
Ukraina Kultuurikeskus

18:00-21:00
Ukraina Kultuurikeskus, Tallinn (Laboratooriumi 22)

18:00-19:00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid
19:00-20:00 Jutuvestja Piret Päär ja muusik Tuule Kann
20:00-21:00 loulude ning lugude kuulijad Tammeougu Oliver ja Mari Sõrvest

Jutuvestmisfestival Ööbikuööd toob esiplaanile lood ja lugude jutustajad. 

Õdusal õhtul astub Sinu ette jutuvestmiskuninganna Piret Päär koos helivõlur Tuule Kanniga. Saaremaalt Sõrvest saabuvad pealinna Mari Lepik ja Oliver Parrest koos vägevate lugude ja lauludega. Muusikaga kostitavad meid kõiki veel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusikatudengid - täies koosseisus.

Kolme tunni jagu lugusid ja laule ootavad kõiki lugude sõpru, et ühiselt tähistada "Ööbikuöödel" kohtumise võlu.

Esinejatest:

Piret Päär on vabakutseline jutuvestja, näitleja ja koolitaja. Tal on olnud õnne kasvada pere- ja kogukonnas, kus jutuvestmise traditsioon oli veel täies elujõus. Lapsepõlves kuuldud lood ja suurepärased pajatajad on teinud lugude jutustamise teema tema südameasjaks.

Tuule Kann on elukutselt õpetaja ning kandlekunstnik. Tegutsenud aastaid Eesti kultuuripõllul tutvustades pärimust ja sellega külgnevat.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengid on aasta lõikes uurinud pärimuslikke laule ja lugusid, mida soovivad koos mõnusate kirjelduskildude ja saatvate kujutluspiltidega kuulajateni tuua. See on äge seltskond noori, kes pühendab oma igapäevaelu lõviosa mineviku muusika elustamisele tänapäeval.

Tammeougu Oliver ja Mari Sõrvest kaasabil saab kuulda põlisrahvaste õudusmõnu äratavaid lugusid (sõrve, siuu, krii, itelmeeni, tšuktši jt) ja sõrulaste - saarlaste muusikat, mis kõlab kokku naudinguna seoste sünnist.

Ukraina Kultuurikeskus on Tallinna vanalinnas asuv hubane ja armsas omalaadne muinasjutumaailm, tõeline kultuuride kohtumispaik.

Täpsem info:

https://rahvakultuur.ee/
https://rahvakultuur.ee/2022/05/02/jutuvestmisfestival-toob-esiplaanile-lood-ja-lugude-jutustajad/

Loe veel
Eelmüük on lõppenud
Jaga teistega: