Perehommik Ukraina Kultuurikeskuses

Jutuvestmisfestival ÖÖBIKUÖÖD
L 21.05.2022 | 11:00
Ukraina Kultuurikeskus

11:00-12:30
Ukraina Kultuurikeskus, Tallinn (Laboratooriumi 22)

Perehommikul saab osa lugudest ja muinasjuttudest kahe võluva jutuvestja  - Polina Tšerkassova ja Anatoli Ljutjuk esituses nii sõnas, helis kui visuaalsete väljenduste kaudu. Muinasjutte saab kuulda lausa kolmes keeles - eesti, ukraina ja vene keeles, mis loob tõelise kultuurilise silla.

Anatoli Ljutjuk on Ukraina Kultuurikeskuse looja, süda ja hing. Anatoli ja lood kuuluvad olemuslikult kokku. Kõik, millega Anatoli tegeleb või kokku puutub, hakkab elavalt jutustama oma lugu. Anatoli jutustab värvikalt lugusid ka isevalmistatud puidust mänguasjadega, mis pakuvad omaette visuaalse vaatemängu.

Polina Tšerkassova on muinasjutuvestja ja muusik, kes põimib lugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida esitab mitmetel haruldastel rahvapillidel.

Ukraina Kultuurikeskus on Tallinna vanalinnas Laboratooriumi tänaval asuv hubane ja armas ainulaadne maailm - kultuurikeskus, tõeline kultuuride kohtumispaik. Seal tegeletakse elava pärandi hoidmisega mitmete traditsiooniliste tegevuste kaudu – näiteks kalligraafia, käsitsi paberi ja raamatute valmistamine, puutöö. Keskuse looja Anatoli nikerdab oma töökojas traditsioonilisi puidust mänguasju ja valmistab vanade kloostrite vaimus raamatuid.


Täpsem info:
https://rahvakultuur.ee/
https://rahvakultuur.ee/2022/05/02/jutuvestmisfestival-toob-esiplaanile-lood-ja-lugude-jutustajad/

Loe veel
Eelmüük on lõppenud
Jaga teistega: