Nostalgiline jalutuskäik Paldiskis koos Riina Kangroga

Jutuvestmisfestival ÖÖBIKUÖÖD
L 21.05.2022 | 13:30
Paldiski Raudteejaam

13:30-15:30
Kogunemine Paldiski Raudteejaama esisel platsil.

Kell 13:30 alustab Paldiski raudteejaama eest nostalgiline jalutuskäik giid-jutustaja Riina Kongroga.
Retk kestab kaks tundi. Retkel käime Paldiski kuulsates ajaloolistes paikades.

Paldiski linn on kindlasti avastamistväärt ja pakub endas tõelisi pärleid. Tule naudi loodust, saa osa nostalgilisest ajaloost ning kuula vahvaid lugusid kohast, mis hoiab endasse talletanud vapustavaid hetki ajaloost.

Paldiski linn koos Pakri poolsaarega pakub palju üllatavat. Näiteks Paldiski raudteejaam, mis on jalutuskäigu alguspunkt, on kroonuhistoritsistlikus stiilis kahekorruseline puidust jaamahoone, mis valmis koos raudteega 1870. Jalutuskäigu raames külastame Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi ja Paldiski Radoneži Vaga Sergi kirikut.

Tavern Peetri Tolli müürid on üle 300 aasta vanad ja seal saab jalga puhata ning Paldiski ajaloolist fotonäitust vaadata. Samas saab pilgu heita Peetri käsul rajatud barakkidele, mis on kasutusel Paldiski Põhjasadama poolt ladudena.

Teejuht Riina Kangro tegutseb Pakri Käsitöö ja Kodulookoja juures ekskursiooni juhina 20 aastat. Aastal 2018 sai Pakri Käsitöö ja Kodulookoda Harjumaa säravaimaks kodanikuühenduseks. 2019 esitati Riina Kangro nominatsioon Harjumaa Sädeinimese tiitlile. Samal aastal omistati talle Harjumaa Aasta Tegija tiitel.

Täpsem info:
https://rahvakultuur.ee/
https://rahvakultuur.ee/2022/05/02/jutuvestmisfestival-toob-esiplaanile-lood-ja-lugude-jutustajad/

Loe veel
Eelmüük on lõppenud
Jaga teistega: