Neon Fir

Jazzliit ja RĂĽki galerii LIVE
N 05.05.2022 | 19:00
RĂĽki galerii

🎼 NEON FIR 🎼
✨ Miina Adermann - klahvpillid, taustvokaal
✨ Paul-Gunnar Loorand – bass
✨ Kaarel Raud - kitarr, klahvpillid
✨ Eeva Trei – vokaal
✨ Harald Soosalu - löökpillid

Progepopi ansambel Neon Fir on viie Eesti noore eklektiline kõlamaailm, mis sai alguse 2019. aastal eesmärgiga painutada senikuuldud popmuusika piire.

Omanäolises žanrite sulamis kohtuvad 80-ndate sünteetiliste helimaastikega progressiivse soul’i rütmid ja vokaalid. Pärast nelja edukat singlit avaldas ansambel 2021. aasta sügisel omanimelise fantaasiarohke debüütalbumi. Neon Firi on kajastatud nii kohalikel kui välismaa raadiokanalitel ja playlistides ning samuti valitud ka 2021. aasta Tallinn Music Weeki, Trad.fest!’i ja Tudengijazzi programmi.

Jazzliidu kontsertide raames esitleb Neon Fir materjali oma värskelt plaadilt, millega loodavad nad kaasata kuulajaid oma retkele kosmilistel helilainetel.

Eeva Trei on mitmekĂĽlgse muusikalise taustaga noor laulja ja laulukirjutaja. Ta on läbinud õpingud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu ja produtseerimise erialal. Lisaks bändimuusikale on ta tegev kammerkooris Encore ja 2017. aastast jazzduona koos legendaarse klaverivirtuoosi ja helilooja Sergei Pederseniga. 

Miina Adermann on erinevate muusikaliste stiilide ja projektide poolest küllaltki eklektilise mineviku ning olevikuga - akordionist, klaverimängija, laulja, solfiõpetaja jne. Hetkel õpetab ta Tallinna Euroopa Koolis, Laulustuudios Laulumarjad, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ja ETNO laagris.

Paul-Gunnar Loorand on laiahaardeline muusik, tegutsedes basskitarristina koosseisudes nagu Neon Fir ja The Lou Lous kui ka tšellistina Rahvusooper Estonias.

Kaarel Raud on kitarrist ning helisünteesi entusiast. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis nii kitarri kui ka muusikaproduktsiooni. Hetkel tegutseb ta eelkõige ansamblites Neon Fir ja Singer Vinger, muul ajal kogub kokku lemmikuid süntesaatoreid 80ndatest.

Harald Soosalul on 12-aastane kogemus helilooja ning trummarina. Lisaks õpetajatööle Jakob Westholmi Gümnaasiumis, Rakvere Eragümnaasiumis ja Tallinna Kanutiaia Huvikoolis tegutseb ta ansamblites Neon Fir, Karl Petti Band, Phlox ja Vesi Päästab.


LISAINFO:
Kontserdi algus on kell 19.00 ning toimub kahes osas.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Pilet uksel:
Täiskasvanud 15 eur
Sooduspilet 10 eur (tudeng, pensionär)

NB! Ăśritus toimub vastavalt Eesti Vabariigi poolt kehtestatud koroonaviiruse reeglitele.

✨ Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Viljandi linn.✨

Loe veel
Eelmüük on lõppenud
Jaga teistega: